rezervovať termín

Zubné laboratórium

Zubné laboratórium: Čo potrebujete vedieť

Ako zubný lekár chcete svojim pacientom poskytnúť tú najlepšiu možnú starostlivosť. Jedným z dôležitých aspektov starostlivosti o zuby je výroba zubnej protetiky, ako sú korunky, mostíky a zubné náhrady. Výber správneho laboratória na ich zhotovenie môže znamenať veľký rozdiel v kvalite starostlivosti, ktorú poskytujete svojim pacientom.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo môže byť naše zubné laboratórium prínosom pre vašu zubnú ambulanciu:

Kvalita práce

Sme hrdí na to, že našim klientom poskytujeme vysokokvalitnú zubnú protetiku. Naše zubné laboratórium používa najnovšie technológie a materiály na vytváranie protetiky na mieru, ktorá perfektne sedí a vyzerá prirodzene. Ponúkame tiež rôzne materiály, z ktorých si môžete vybrať, vrátane zirkónu, emaxu a akrylu.

Široký rozsah protetických prác

Dokážeme vám zabezpečiť kompletné protetické práce. Naše služby zahŕňajú predovšetkým:

 • Dočasné korunky
 • Fixné zirkónové / emaxové korunky a mostíky
 • Inlay/Onlay/Overlay
 • Fazety
 • Korunky na implantáty
 • Implantačné šablóny pre navigovanú implantológiu
 • Essix dlahy
 • Dlahy proti bruxizmu
 • Bieliace dlahy
 • Tlač 3D modelov
 • Digitálne waxupy
 • Rozvoz protetických prác v Bratislave a Trnave

Rýchle dodacie časy

Chápeme, že zubná protetika je citlivá na čas a že oneskorenia môžu ovplyvniť starostlivosť o pacienta. Preto tvrdo pracujeme na tom, aby sme pri všetkých objednávkach zabezpečili rýchle dodacie lehoty. Zvyčajne dokážeme dodať protetiku do týždňa. Máme však zavedený systém aj na spracovanie náhlych objednávok a dokážeme zabezpečiť urgentné dodanie menších protetík aj do 48 hodín od objednávky. Za mierny príplatok vám v rámci Bratislavy a Trnavy dovezieme objednané produkty do vlastných rúk.

Špičkové technológie

Používame technológiu CAD / CAM  (Computer-Aided Design and Computer-Aided Manufacturing),  ako su frézy od spoločnosti Dentsply Sirony, 3D tlačiarne, softvér Exocad a Inlab. Tieto technológie využívajú počítačový softvér a hardvér na navrhovanie a výrobu zubnej protetiky, ako sú korunky, mostíky a zubné protézy, s väčšou presnosťou a účinnosťou, ako tradičné metódy. Intraorálne skenery sa používajú na snímanie digitálnych odtlačkov pacientových zubov a ďasien. Táto technológia nahrádza potrebu tradičných odtlačkových materiálov, ako je tmel, ktorý môže byť pre pacientov nepríjemný.  Digitálne odtlačky slúžia na vytvorenie 3D modelov pacientových úst, ktoré je možné použiť na návrh a výrobu zubnej protetiky. 

CAD softvér sa používa na navrhovanie zubnej protetiky na základe 3D modelov vytvorených z digitálnych odtlačkov. Tento softvér umožňuje zubným lekárom a zubným technikom prispôsobiť tvar, veľkosť a farbu protetiky tak, aby vyhovovala špecifickým potrebám pacienta. Softvér môže tiež simulovať, ako bude protéza vyzerať a fungovať v ústach pacienta. 

Technológia CAM sa používa na výrobu zubnej protetiky pomocou počítačom riadených strojov, ako sú frézky alebo 3D tlačiarne. Táto technológia umožňuje presnú a efektívnu výrobu zubnej protetiky s minimálnou ľudskou chybou. Technológia CAM môže tiež použiť rôzne materiály, ako je keramika, kovy a polyméry, na vytvorenie protetiky s rôznymi vlastnosťami a charakteristikami. Výhody CAD CAM technológií v zubnom lekárstve sú početné. Umožňujú rýchlejšiu a presnejšiu výrobu zubnej protetiky s menšou potrebou ručnej práce a menšou pravdepodobnosťou ľudskej chyby. Umožňujú tiež väčšie prispôsobenie a presnosť, čo môže viesť k lepším výsledkom a spokojnosti pacientov.

Primerané ceny

Je dôležité nájsť laboratórium, ktoré poskytuje cenovo dostupné služby bez obetovania kvality. Kontaktujte nás, aby ste sa uistili, že dostanete primeranú cenu za naše profesionálne protetické služby.

Komunikácia Naše laboratórium reaguje promptne na vaše otázky a poskytuje pravidelné aktualizácie o stave vašich objednávok. Zároveň pružne reaguje na akékoľvek zmeny alebo úpravy požadovaných služieb.

Profesionalita

Sme hrdí na našu profesionalitu a zmysel pre detail. Naše zubné laboratórium je riadne licencované a certifikované a dodržiavame priemyselné štandardy a osvedčené postupy pre bezpečnosť pacientov. Používame tiež vysokokvalitné materiály, aby sme zabezpečili, že každá protetika, ktorú vytvoríme, bude tej najvyššej kvality.

Nákladovo efektívne riešenia

Využitie služieb nášho zubného laboratória je nákladovo efektívne riešenie. Výrobu zubnej protetiky môžete zveriť nášmu špecializovanému tímu a tým ušetriť čas, peniaze a námahu. Môžete sa tiež vyhnúť nákladom spojeným s údržbou zariadení a školením personálu.

Výber správneho zubného laboratória je dôležitým rozhodnutím pre vašu zubnú prax. Využitím služieb nášho zubného laboratória môžete svojim pacientom poskytnúť kvalitnú zubnú protetiku, ktorá perfektne sedí a pôsobí prirodzene. Naše rýchle dodacie lehoty, cenovo výhodné riešenia, jasná komunikácia a profesionalita z nás robia dokonalého partnera pre vašu zubnú ambulanciu. Kontaktujte nás ešte dnes a dozviete sa viac o tom, ako môžeme pomôcť vašej ambulancii poskytnúť vašim pacientom najlepšiu možnú starostlivosť.

SK Dental © 2024.