rezervovať termín

Zubná implantológia

Zubné implantáty

Čo je to zubný implantát?

Zubný implantát vyzerá ako skrutka, ktorá sa môže použiť do hornej čeluste alebo dolnej sánky. Je vyrobený z titánu, nevyvoláva žiadne alergické reakcie, materiál je kompatibilný s ľudským organizmom, preto ide o dokonalú náhradu chýbajúceho koreňa zuba.

Koľko zubných implantátov budem potrebovať? 

Zubné implantáty sú fixované v kosti, aby poskytli stabilnú základňu pre nový zub – korunku, alebo pre viac náhradných zubov naraz – mostík. Ak pacient potrebuje kompletnú náhradu všetkých zubov, nebude mu každý jeden chýbajúci zub nahradený zubným implantátom. Implantológ určí presný počet zubných implantátov, ktoré budú slúžiť ako oporný bod pre mostík.

Zubný implantát je vhodný pre pacientov, ktorí z nejakého dôvodu či úrazu alebo silného zápalu prišli o svoj zub. Implantát v plnej miere nahradí chýbajúci zub.

Prečo je potrebné vyplniť prázdne miesto po chýbajúcom zube? 

Chýbajúci zub vplýva nielen na estetiku chrupu, ale predovšetkým na jeho funkčnosť. V zubnom oblúku i celej dutine ústnej v takýchto prípadoch prebiehajú nechcené zmeny:

 • deformovanie čeľuste alebo problémy s kĺbom kvôli nerovnomernému zaťaženiu chrupu (chýbajúce zuby v zadnej časti oblúka)
 • zuby susediace s medzerou sa k nej začnú posúvať a časom zoskupovať
 • ubúda z kostnej hmoty (dochádza k atrofii)
 • zhoršenie artikulácie
 • zhoršenie prijímania potravy

Aké sú výhody zubného implantátu?

 • získate plne funkčný a trvácny zub
 • je na nerozoznanie od vlastných zubov
 • môže slúžiť ako opora pre ďalší mostík alebo protézu
 • nie je potrebné obrusovať susedné zuby
 • je vysoko estetickým riešením
 • vyhnete sa snímateľnej náhrade

Na našej klinike využívame najmodernejšie technológie. Zubné implantáty zavádzame našim pacientom pomocou NAVIGOVANEJ IMPLANTOLÓGIE.

Pred samotným zavedením implantátu je nevyhnutná správna diagnostika a naplánovanie celého procesu náhrady zubov. Dôležitá je analýza rozmerov kosti a okolitých anatomických štruktúr na 3D CBCT.

Navigovaná implantológia = zavedenie implántatu je vopred virtuálne naplánované v počítači na základe 3D CBCT scanu a digitálneho scanu zubov v ústach pacienta. Vymodelovanie chirurgickej šablóny a jej vytlačenie v 3D tlačiarni transformuje virtuálne naplánovanú pozíciu implantátu do reality pre bezpečné a presné zavedenie implantátu do kosti.

Výhody

 • veľmi presné priestorové umiestnenie implántatu
 • ochrana pred poškodením okolitých dôležitých anatomických štruktúr
 • menej bolestivý a menej invazívny zákrok

Ako prebieha zákrok?

Dentálny implantát si väčšinou vyžaduje dve alebo tri návštevy.

1. NÁVŠTEVA

Na vstupnom vyšetrení na klinike SK Dental vás náš implantológ vyšetrí, spravíme vám CT snímok aby sme vedeli určiť či máte dostatok kosti na zavedenie implantátu. Na základe diagnostiky vám naplánujeme termín na samotnú implantáciu.

Po naplánovaní implantácie sa do kosti pacienta zaimplantuje malá titánová skrutka (implantát), ktorá  bude slúžiť ako koreň nového zuba. Samotný zákrok je vykonávaný implantológom bezbolestne v lokálnej anestézii, pacient  potom odchádza do pohodlia domova.

V prípade, že vaša kosť nie je dostatočne silná na to, aby sme do nej zubný implantát mohli vložiť, alebo môže dokonca úplne chýbať,  v dnešnej stomatológii to už nie je problém. Chýbajúcu kosť vám dokážeme bez problémov doplniť.

2. NÁVŠTEVA

Keď sa po dvoch až štyroch mesiacoch (každý pacient je individuálny prípad) opäť stretneme, vytvoríme na základe digitálneho scanu dentálnu korunku, ktorá je vyrobená na našej klinike pomocou prístroja CEREC.

3. NÁVŠTEVA

Na tretej návšteve vám nasadíme na implantát korunku s nadstavbou a odchádzate z kliniky s novým vylepšeným úsmevom.

Aká je záruka?

Na všetky úkony platí štandardná 5-ročná záruka pri pravidelnej dentálnej hygiene min. 2x ročne.

SK Dental © 2024.