rezervovať termín

Zubná pohotovosť

Na našej klinike máme pre pacientov k dispozícií aj zubnú pohotovosť, ktorá je otvorená každý deň v roku, či už počas sviatkov alebo víkendov. Službu konajúci lekár je tu pre vás, aby pomohol s bolesťou zuba alebo iným problémom týkajúcim sa ústnej dutiny.

Zubná pohotovosť slúži hlavne na bolestivé a akútne stavy. Najčastejšie prichádzajú pacienti s bolesťou zuba, kde je hlboký kaz, ktorý zasahuje do blízkosti alebo priamo do nervu zuba. Takýto zub sa musí ošetriť endodoticky, ľudovo povedané – vybratím nervov.

Pri veľkých kazoch, kde zo zuba ostane len koreň, alebo veľmi malá časť, ktorá sa bohužiaľ už nedá opraviť, sa zub musí vytiahnuť.

Pri ťažších stavoch sa môže u pacienta vyskytnúť aj opuch – vtedy treba ihneď navštíviť lekára. Na domácu liečbu, dovtedy kým prídete k lekárovi, je dobrý studený obklad. Pri komplikovanejších zákrokoch sa pacientovi predpisujú aj antibiotiká.

Ďalšia veľká skupina pacientov je s bolestivými zubami múdrosti, ktoré sa vedia ozvať častokrát práve cez víkend, či sviatok.

Ak sa daný zub dá ošetriť na zubnej pohotovosti,  ošetrí sa, často krát vytiahnutím. Ak je však uloženie zuba komplikovanejšie, zákrok musí vykonať stomatochirurg. Pacient sa môže objednať rovno na našej klinike na extrakciu zuba, najlepšie čo najskôr, aby zub múdrosti nenarobil väčšie problémy.

Na zubnej pohotovosti ošetrujeme aj tehotné ženy a detských pacientov.

V prípade detského pacienta je však vhodne prísť len v nevyhnutnom prípade. Všeobecne sa neodporúča, aby detský pacient mal prvú skúsenosť so zubným lekárom až na zubnej pohotovosti, teda až v prípade akútneho stavu. Pre lepšiu skúsenosť treba detských pacientov učiť navštevovať zubnú ambulanciu bez stresu a bez zbytočných tráum. Samozrejme, keď je bolestivý stav, treba prísť. U detí sa často vyskytujú hlavne úrazy zubov, ktoré vieme taktiež ošetriť na našej klinike.

Všetky zákroky sú bezbolestné, s použitím anestetík. Máme k dispozícií veľký panoramatický RTG, 3D CT a samozrejme malý RVG priamo v ambulancii.

Našu zubnú pohotovosť môžete navštíviť aj v prípade odštiepenia predného zuba, ulomenia zuba alebo vypadnutia výplne zuba.

Zubná pohotovosť SK Dental Clinic je tu pre vás každý deň. Všetky zákroky, ktoré potrebujú dokončenie po návšteve zubnej pohotovosti, či už nahradenie chýbajúceho zuba, vyhovenie koruniek, dokončenie endodontického ošetrenia, dokončenie ošetrenia zubného kazu alebo ošetrenie detského pacienta, vieme vykonať na našej klinike s našimi špecialitami.

SK Dental © 2024.