rezervovať termín

Detská zubná ambulancia

Pre deti je obzvlášť dôležité, aby si od útleho veku osvojili správne návyky dentálnej starostlivosti. Ošetrenie zubov v ambulancii môže byť pre malého pacienta príjemným zážitkom. Mnohé deti môžu pociťovať nervozitu z návštevy zubára, najmä ak mali v minulosti zlú skúsenosť. Prinášaním služieb zubnej starostlivosti orientovanej priamo na detského pacienta môže detská zubná ambulancia pomôcť znížiť strach a úzkosť, ktoré môžu deti pociťovať pri návšteve zubára.

Poskytovaním komplexných služieb zubnej starostlivosti detská ambulancia zároveň pomáha včas zachytiť problémy so zubami a zabrániť vzniku vážnejších zdravotných problémov v budúcnosti. Rodičia si môžu zároveň vydýchnuť, lebo všetky problémy s chrupom svojich ratolestí vyriešia rýchlo a naraz na jednom mieste.

Ošetrovanie detí má svoje špecifiká a naši lekári ich ovládajú, pristupujú k najmladším pacientom s úctou, láskavo a jemne.

Služby detskej zubnej ambulancie

 • Vstupná prehliadka
  Prvé stretnutie stomatológa s vaším dieťaťom prebehne v priateľskej atmosfére. Zubár sa dieťaťu predstaví, vysvetlí mu, čo sa bude počas ošetrenia diať, ukáže mu zrkadielko, pomocou ktorého urobí prvé vizuálne vyšetrenie jeho zúbkov. Súčasťou vstupného vyšetrenia je aj röntgenové vyšetrenie. Lekár tak vie nájsť aj začínajúci zubný kaz a tiež pozrieť prerezávanie a založenie ako mliečnych a hlavne trvalých zúbkov. Môžete ho absolvovať okamžite z jedného kresla bez nutnosti niekam sa s dieťaťom presúvať.
 • Ošetrenie zubných kazov
  Prevencia vzniku zubných kazov je najdôležitejšia. Ak však už problém nastane, ošetríme zubný kaz bez bolesti a vyplníme výplňou vo farbe skloviny vášho dieťatka.
 • Ošetrenie úrazov zubov
  Keď detské dobrodružstvá skončia úrazom, vyšetríme zuby a okolité tkanivá a ošetríme zranenie podľa individuálneho posúdenia.
 • Ošetrenie zlomených zubov
  Zlomené mliečne zuby sa riešia veľmi individuálne. Podľa veku dieťaťa  a významu zuba sa zúbok buď zachráni, alebo dá zúbkovej víle.
 • Pečatenie zubov
  Preventívny, rýchly a bezbolestný  výkon, ktorý výrazne znižuje riziko pokazenia zúbka a vydrží mnoho rokov. Aplikuje sa na žuvacie plôšky stoličiek a črenových trvácich zubov vo farbe zubnej skloviny vášho dieťatka.
 • Odstránenie perovej a podjazykovej uzdičky
  Ide o jednoduchý a bezbolestný zákrok, ktorý sa najmä u detí veľmi rýchlo hojí. Pomáha odstrániť problémy pri dojčení vášho bábätka.
 • Detská dentálna hygiena
  Správne návyky učíme deti už od ranného veku. Ako dospelí už dentálnu hygienu zaradia ako samozrejmú súčasť starostlivosti o svoj chrup.
 • Ošetrenie začínajúcich zubných kazov bez preparácie
  Zubný kaz v počiatočnom štádiu dokážeme ošetriť bez vŕtania a zastabilizovať roztokom dusičnanu strieborného.
 • SSC korunky
  Nerezové korunky používané pri rozsiahlych karieznych deštrukciách mliečnych stoliček.

Detská zubná ambulancia SK DENTAL Bratislava:

 • Profesionalita a príjemné prostredie prispôsobené detskému pacientovi.
 • Nadštandardná starostlivosť o vaše dieťa najmodernejšími postupmi.
 • Vďaka odbornosti nášho pedostomatologického tímu a špičkovému technickému vybaveniu prebiehajú všetky vyšetrenia aj nutné zákroky rýchlo, ale citlivo.


Vážime si váš čas
Objednajte sa jednoducho prostredníctvom formulára alebo telefonicky a my sa postaráme o všetko ostatné v najkratšom možnom čase.

SK Dental © 2024.